Spotkanie Ia i Ib z przyrodnikiem


16 grudnia 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy Ia i Ib z przyrodnikiem, filmowcem i fotografem przyrody polskiej panem Sławomirem Wąsikiem. Ciekawostki, które opowiadał nasz gość bardzo zainteresowały młodych słuchaczy.

Informacje o bobrze, wiewiórce, nornicy, niedźwiedziu, gronostaju, wilku, sarnie były ilustrowane zdjęciami, które podczas swoich wędrówek wykonał pan Sławomir Wąsik. Ostatnia książka naszego gościa poświęcona jest wilkom. Opowiada o ich funkcjonowaniu w dzikiej przyrodzie, przybliża informacje, których zdobycie wymaga wiele czasu oraz ogromnego poświęcenia ze strony obserwatora, przyrodnika. „Ptaki lasu", „W świecie owadów", „Ptaki łąk i wód”, „Ssaki Polski”, „Bug przyrodnicza perła Polski” to tylko wybrane filmy przyrodnicze, których autorem jest nasz gość.

Zainteresowani mogą je obejrzeć na Youtube:

Chcąc sprawdzić, na ile wiedza przekazana podczas spotkania została przez dzieci przyswojona, uczniowie wspólnie z przyrodnikiem w telegraficznym skrócie przypomnieli informacje, jakie zapamiętali o kolejnych zwierzętach. Odpowiedzi udzielane przez uczniów potwierdziły, że zgłębiły one swoją wiedzę o zwierzętach. Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie z przyrodnikiem, fotografem i filmowcem. Kolejne będzie dotyczyło ptaków.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"