Ogólnopolska Akcja „Uwaga Nadwaga”


czyli – dietetyk radzi

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spotkali się z dietetykiem – Panią Martą Bartos – przedstawicielem Centrum Dietetycznego „Natur House” w Pionkach, która zapoznała ich z prawidłowymi nawykami żywieniowymi.

 Poprzez kolorową i przystępną prezentację multimedialną Pani Marta omówiła z uczniami takie zagadnienia, jak: co to jest nadwaga, co to jest niedowaga, jak obliczać wskaźnik BMI, co powinno znaleźć się na talerzu zdrowia, jak powinno wyglądać prawidłowe śniadanie. Pani dietetyk zwróciła uwagę na regularność posiłków, znaczenie wody dla naszego organizmu, podała kilka „sposobów na słodycze”.

Również rodzice uczniów spotkali się z naszym ekspertem m.in. po to, by przekonać się, jakie błędy żywieniowe popełniają najczęściej rodzice. Ważnym elementem spotkania były materiały edukacyjne przekazane przez panią dietetyk. Znalazła się wśród nich informacja „5 kroków do zmiany nawyków żywieniowych i szczupłej sylwetki”, przykłady właściwie skomponowanych posiłków oraz produktów niezbędnych i szkodliwych w diecie ucznia, a także zaproszenie na bezpłatną konsultację do siedziby „Natur House” w Pionkach.

Ewa Januszewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"