Mikołajowo z „Fantastycznymi zwierzętami…”


Za to, że czasami uczniowie z klas IVa i IVb są „grzeczni” :), otrzymali wyjątkowy prezent mikołajkowy.

W dniu 9 grudnia 2016 r. wspólnie z opiekunami udali się do kina Helios w Radomiu na film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Dziesięciolatki to grupa widzów, których z racji wieku ominęła „Potteromania”, więc ten film pozwolił im przenieść się do świata magii, świata mugoli i czarodziejów. Główny bohater i jego czarodziejska walizka, która mieściła w sobie tytułowe zwierzęta, szybko przykuli uwagę wszystkich i na długo pozostaną w pamięci. Chłopak, dzięki swej wyjątkowej pasji, bronił bezbronne zwierzęta. A były one bajkowo piękne, niektóre z nich rozbrajająco pocieszne, pełne ciepłego humoru. Wrażenia nasze potęgowały obrazy oglądane w technice 3D.

Pełni wszelakich emocji po filmie, udaliśmy się do kręgielni w Galerii Rosa. Tam toczyły się zaciekłe boje o to, kto zdobędzie więcej punktów. Zadanie niełatwe, gdyż większość z nas toczyła kule po torze i strącała kręgle po raz pierwszy. Uczniowie jednomyślnie uznali, że bowling to gra dla wszystkich bez wyjątków. Po tych atrakcjach z zainteresowaniem obejrzeliśmy słynny tunel świetlny w Radomiu oraz odbyliśmy spotkanie z Janem Kochanowskim, postacią jakże ważną dla regionu radomskiego. Zadowoleni udaliśmy się na grudniowy weekend.

Ewa Zamorska, Agata Dróżdż
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"