Przedstawienie „Calineczka” dla uczniów klas młodszych


4 stycznia 2017 r. uczniowie klas 0-3 naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w przedstawieniu pt. „Calineczka”, przygotowanym przez szkołę muzyczną.

„Calineczka” jest baśnią napisaną przez Hansa Christiana Andersena. Bohaterka to maleńka dziewczynka, która narodziła się z ziarna zasianego przez samotną kobietę. Następnie została porwana przez ropuchę i była zmuszana do poślubienia jej syna. Dziewczynka nie zgodziła się i uciekła, płynąc rzeką na liściu. Tam miała nieprzyjemną przygodę z chrabąszczem, następnie została przyjęta do domu myszki, gdzie poznała jej sąsiada – kreta. Ten natomiast oświadczył się jej. Calineczka nie wyobrażała sobie życia pod ziemią bez światła i słońca. Zastanawiając się nad swoim smutnym losem, spotkała zamarzniętą jaskółkę, której udzieliła pomocy. Jaskółka w podziękowaniu pomogła dziewczynce w ucieczce. Dziewczynka trafiła do krainy elfów, gdzie poznała pięknego księcia. Historia, jak to w bajkach bywa, zakończyła się szczęśliwie.

Przygotowane dla nas przedstawienie zrobiło na widzach duże wrażenie. Oprócz samej bajki dzieciom podobały się wspaniałe piosenki i stroje aktorów ze szkoły muzycznej.

Katarzyna Stolarska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"