„Junior Master of English”


Pod takim hasłem w dniu 19 maja 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach, odbył się II-gi etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Głównym organizatorem i promotorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Pionkach.

Jak w każdego tego typu konkursach organizowanych przez naszą szkołę, młodzież szkolna wykazała się dużą frekwencją jak i nadzwyczaj wysokim poziomem wiedzy z języka angielskiego.

Najlepsi z najlepszych, którzy brali udział w konkursie zostali wyłonieni w ramach wewnątrzszkolnych eliminacji i przeszli dalej do etapu drugiego konkursu międzyszkolnego.

W drugim etapie konkursu wzięło udział 15-tu najlepszych finalistów ze szkół podstawowych naszego najbliższego rejonu tj.: Czarnej, Suskowoli, Suchej oraz szkół podstawowych nr 2 i 5 z Pionek.

Po zakończonym teście z języka angielskiego, składającym się z dziewięciu wymagających dużej wiedzy zadań, zebrała się komisja składająca się z doświadczonych nauczycieli języka angielskiego i po długich oraz owocnych obradach związanych z wyłowieniem zwycięzców konkursu podjęła następujące decyzje:

Miejsca:

I - Zygmunt Błażej

II - Dobrew Damian

III - Bień Ernest

 

Wyróżnienia:

I - Jarząbek Alicja

II - Jaworska Julia

III - Bik Kacper

IV - Van der Dahk Łukasz

V - Jurek Wiktoria

Na zakończenie nadmienić musimy iż, chociaż poziom wiedzy uczniów startujących w tym konkursie był na bardzo wysokim poziomie, to o finałowych wynikach i zwycięstwie w nim zadecydowały minimalne różnice w liczbie uzyskanych punktów.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy, nauczycielom prowadzącym gratulujemy zdolnej młodzieży szkolnej, a wszystkim życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach na waszej drodze do doskonalenia języków obcych. Powodzenia!

Aneta Golisz
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"