Gra Miejska „Pionkowskie Diamenty”


W dniach 10 i 11 maja 2017 roku uczniowie klas Vb i VIc wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w fabularnej grze terenowej „Pionkowskie Diamenty”, wiodącej szlakiem architektonicznym budynków zaprojektowanych przez Eugeniusza Czyża. Gra rozpoczęła się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Zakładowej 5 w Pionkach. Celem zabawy było odnalezienie diamentów oraz zaniesienie wypełnionej książeczki do Urzędu Miasta, aby tam zweryfikować poprawność rozwiązanych zadań.

Zadania były o różnym poziomie trudności – od bardzo prostych, do wymagających naprawdę dużej spostrzegawczości i sprytu, gdyż odpowiedzi na niektóre pytania znajdowały się w książeczce przewodniej :). Uczniowie musieli na przykład:

Podczas gry uczniowie mogli bliżej poznać architekta Eugeniusza Czyża, zwiedzić mniej znane dla niektórych zakątki naszego miasta, a także dowiedzieć się czegoś o klubie piłkarskim Proch Pionki. Można było też poprawić swoją kondycję :), bo kilometrów do przejścia nie było mało. Wszyscy wspaniale się bawili, a po zakończonej grze w doskonałych humorach udali się do domu :).

[mapa]

Dziękujemy organizatorom za zafundowanie nam świetnej zabawy i wspaniałych nagród. Uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnej edycji gry miejskiej.

opracowanie: uczennice klasy VIc
Gabriela Polak i Paula Robak
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"