Wycieczka do Farmy Iluzji


Koniec września i początek października był dla klas IV iście magiczny.

W Dniu Chłopaka obydwie klasy udały się do nadleśnictwa na wspólne ognisko integracyjne. Pogoda była bajkowa, więc zabawom nie było końca. Odbyły się także konkursy i zostały wręczone nagrody dla zwycięzców.

Magiczna atmosfera spotkania była kontynuowana 06.10.2016 roku podczas wycieczki do niezwykłego miejsca - Farmy Iluzji w Mościskach, gdzie uczniowie zwiedzili Muzeum Iluzji, odkrywali tajemnice Lewitującego Kranu, Niemożliwego Trójkąta i Studni Nieskończoności. Zwiedzanie Latającej Chaty i Grobowca Faraona to kolejna atrakcja podczas pobytu. Dzieci zmierzyły się również z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków oraz z tunelem zapomnienia. Podczas całego pobytu w każdej części farmy na uczniów czekały niespodzianki i wspaniałe zabawy. Uczniowie mogli doświadczyć niesamowitych przeżyć iluzjonistycznych i przekonać się, że czasem nasz umysł też płata nam figle, a pokazy magiczne uzmysłowiły, że magia to nic innego jak chemia tylko odpowiednio wykorzystana.

Po krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił uczniowie udali się na wyspę Wisła, gdzie odbyli lekcję przyrody na temat powstania starorzecza Wisły oraz podziwiali panoramę Stężycy. Następnie odwiedzili miejscowość Gołąb, gdzie poznali niezwykłą historię powstania rowerów. Mogli podziwiać nietypowe rowery stworzone przez pana Józefa Majewskiego – kustosza muzeum. Oczywiście każdy z uczniów miał możliwość wykazać się umiejętnością jazdy na tych „nietypowych” rowerach. Najmilszą atrakcją pobytu w muzeum była przejażdżka rikszą kierowaną przez samego kustosza. Uczniowie, pełni niezapomnianych wrażeń, z niecierpliwością oczekują na kolejną wyprawę.

Ewa Zamorska
Agata Dróżdż
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"