Dzień Rodziny w PSP nr 5


Rodzina to najcenniejszy dar, wie o tym każde dziecko i dorosły. Wzajemne okazywanie sobie miłości i szacunku jest ważne i potrzebne cały rok. Są jednak dni, w których szczególnie okazujemy naszą wdzięczność za rodzicielską miłość i troskę. Dzień Matki obchodzony 26 maja i Dzień Ojca przypadający na 23 czerwca to tylko dwa dni w roku, kiedy to dzieci dziękują za każdy zwykły dzień, za opiekę, za miłość, za współczucie.

19 czerwca 2017 r. w piękne słoneczne popołudnie pani dyrektor Marzena Murawska powitała dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych, które przybyły wraz z rodzicami na niecodzienny dzień – Dzień Rodziny. Był to czas, kiedy to dzieci podczas koncertu życzeń dziękowały kochanym rodzicom wierszem i piosenką. Piękne, szczere życzenia płynące z małych, ale kochających serc wzruszały, przynosiły radość, uśmiech, a czasem wzruszenie.

Dzień Rodziny to także okazja, aby zaprosić mamusię i tatusia do wspólnej zabawy. Taniec mamy i taty z balonem pomiędzy nimi, zaplatanie warkoczyków przez tatusiów, którym pomagały pociechy, i rzuty do celu to konkurencje, w których swoje umiejętności pokazali rodzice. Doping dzieci dodawał otuchy, każdy starał się jak najlepiej wykonać przydzielone zadanie. Zabawa, bo to ona była najważniejsza, przynosiła oczekiwany przez nas relaks zatroskanym codziennymi problemami rodzicom.

Nagrodą dla uczestników zabaw były nie tylko gromkie brawa, ale także medal dla wszystkich zawodników, ponieważ każdy był zwycięzcą. Super zabawa dobiegła końca, 100 lat odśpiewane przez dzieci zakończyło występ. Ostatnim akcentem spotkania było wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków. Kwiaty, laurki to tylko maleńkie symbole wielkiej, dziecięcej miłości.

Lidia Czyżewska, Barbara Dobrowolska,
 Agata Jaworska, Elżbieta Wojdyło, Lidia Jaroszek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"