„Na tropie dinozaurów”


W dniu 7 czerwca 2017 roku klasy: IId i IIIb były na wycieczce w Bałtowie. Choć na niebie były ciemne chmury, wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą.

Zwiedzanie Bałtowskiego Parku Rozrywki rozpoczęliśmy od JuraParku. Mogliśmy tu podziwiać modele prehistorycznych organizmów wykonanych z wielką dbałością o szczegóły i zgodnie z odkryciami paleontologów. Tyranozaury, diplodoki, pterodaktyle – budziły nasz zachwyt. Każdego chcieliśmy dotknąć, sfotografować. To była wspaniała lekcja przyrody, której uzupełnieniem było obejrzenie kolekcji minerałów oraz skamieniałości z różnych stron świata w Muzeum Jurajskim.

Aby dowiedzieć się co działo się w głębinach morskich miliony lat temu odwiedziliśmy Prehistoryczne Oceanarium, w którym ulegliśmy iluzji spotkania z żywymi stworami morskimi. Oj! Straszne to było!

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było miejsce łączące świat rzeczywisty ze światem baśniowym. To „Sabatówka” – wioska czarownic. Pod okiem czarownicy Hogaty mogliśmy przejść przez tunel odwagi, skosztować magicznych wywarów i potraw, wykazać się zręcznością i sprytem wyplątując się z pajęczyny przygotowanej przez czarownice.

Potem był wspólny posiłek. Kiełbaska z grilla dodała nam sił, poprawiła i tak doskonały humor. Mogliśmy wyruszyć dalej.

W Zwierzyńcu Bałtowskim spotkaliśmy się ,,oko w oko” z przeróżnymi zwierzętami. Podróżując prawdziwym amerykańskim schoolbusem obserwowaliśmy ponad 400 zwierząt biegających swobodnie – antylopy, lamy, strusie, wielbłądy, jelenie, muflony, żubry.

Uzupełnieniem tej terenowej lekcji przyrody był spacer dolną częścią zwierzyńca, gdzie mogliśmy zobaczyć różnobarwne ptaki oraz liczne ssaki, takie jak: surykatki, kuce, osły, małpy. Ostatnim punktem programu była wspólna zabawa na placu zabaw.

A potem już tylko ostatnie zdjęcia, lody, zakup pamiątek i powrót do domu.

To był wspaniały, pełen niezapomnianych wrażeń dzień!

Renata Szewczyk, Magdalena Banaszek, Irmina Wrona
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"