Bezpieczne ferie


Troska o bezpieczeństwo dotyczy tak dzieci, jak i dorosłych. Kapitan Robert Banaszek i starszy strażak Kinga Sikora z Ośrodka Szkoleniowego w Pionkach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przybliżyli dzieciom informacje o bardzo niebezpiecznym, bo bezwonnym i niewidocznym tlenku węgla, potocznie zwanym czadem. Zaprezentowane na slajdach informacje pokazały jak postępować, aby uniknąć zagrożenia oraz jak się zachować w przypadku podejrzenia zatrucia. Dzieci zapoznały się z też działaniem czujnika, który ostrzega donośnym dźwiękiem mieszkańców domu przed grożącym niebezpieczeństwem.

Innym zagrożeniem, na jakie zwrócili uwagę strażacy są zabawy na lodzie. Uczniowie obejrzeli zdjęcia, które pokazały jak zachować się w przypadku załamania się lodu. Co zrobić, gdy zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy. Przypomnieli numery alarmowe. Wielokrotnie przestrzegali, aby dzieci nie wybierały na zabawę rzek, stawów czy jezior. Najbezpieczniejsze są lodowiska specjalnie przygotowane dla dzieci.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania prowadzącym, udzielali odpowiedzi na pytania, które były sprawdzianem ich uważnego słuchania.

Rysunki i schematy informacyjne zamieszczone dzięki uprzejmości i za zgodą prowadzących spotkanie.

Dziękujemy.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"