Wymarzony wyjazd


Długo uczniowie klasy IIIa i klasy IIIc czekali na trzydniowy wymarzony wyjazd. Wreszcie 24 maja 2017 r. nadeszła ta chwila. Nie wszyscy wyspani, ale spakowani punktualnie o godzinie 7:00 wsiedliśmy do autokaru i pomknęliśmy prosto w Góry Świętokrzyskie, zabierając po drodze pana przewodnika, który opowiadał nam bardzo ciekawe historie przez cały dzień. Na Święty Krzyż wjechaliśmy kolejką, a tam czekała na nas lekcja w Muzeum Przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium na Świętym Krzyżu, a potem wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem na podziwianie walorów turystyczno-krajoznawczych Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Z tarasu widokowego podziwialiśmy wspaniałe widoki oraz Gołoborze.

Potem mieliśmy troszkę wolnego czasu, aby pobiegać pomiędzy straganami i ruszyć w dalszą drogę do źródła świętej Katarzyny. Tam też mogliśmy podziwiać piękne, kolorowe, naturalne kamienie oraz obejrzeć ich obróbkę podczas zwiedzania Muzeum Minerałów. Dzień pełen wrażeń po zakwaterowaniu w Hotelu „Resident” w Suchedniowie i pysznej obiadokolacji zakończyliśmy wesołymi zabawami.

Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Chęcin, aby zwiedzać ruiny zamku oraz pooglądać rycerskie zbroje i średniowieczne stroje. Z pomocą pana przewodnika wdrapaliśmy się nawet na ogromnie wysoką wieżę, aby podziwiać panoramę okolicy.

Kultowym punktem drugiego dnia wycieczki było zwiedzenie Jaskini „Raj”. Mimo ciemności, chłodu i wilgoci duże wrażenie na wszystkich zrobiły piękne, doskonale zachowane stalaktyty i stalagmity. „Spacer” po takiej jaskini głęboko pod ziemią pozostanie w pamięci na długo, a słoneczko, które po wyjściu świeciło, dało dużo ciepła i zaprowadziło nas do Muzeum Zabawek w Kielcach. To było ukoronowaniem drugiego i bardzo ciekawego dnia wycieczki. Mogliśmy popatrzeć, czym bawiły się nasze babcie, dziadkowie i rodzice oraz porównać możliwości zabawy dawniej i dziś. W takiej krainie zabawek można się też rozmarzyć...

Popołudnie i wieczór tego dnia też okazał się wesoły i ciekawy – były zabawy w chowanego, w berka, gra w piłkę i inne harce na świeżym powietrzu. Na koniec było spotkanie z piosenką i zabawa integracyjna w budynku.

 

Nadszedł niestety ostatni dzień wycieczki. Po śniadaniu, pakowaniu i pożegnaniu z pokojami wyruszyliśmy w drogę do Kielc. Tam nasz pan przewodnik poprowadził nas kolejno przez Rezerwat Przyrody Kadzielnia, park Staszica i deptak w centrum miasta, pokazując m. in. super ciekawe fontanny oraz pomnik Dzika. Po wyczerpującym spacerze wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Ostatnimi atrakcjami wycieczki był Dąb Bartek w Zagnańsku i Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Miejsce to okazało się szczególnie ciekawe dla naszych chłopców, którzy z dużym zainteresowaniem biegali od samolotu do czołgu i przymierzali się do różnych modeli i sprzętów. 

Zmęczeni, ale szczęśliwi zgodnie z planem powitaliśmy czekających na nas przed szkołą rodziców. Wycieczka była udana, piękna i niezapomniana – zwłaszcza, że pogoda dopisała.

Elżbieta Śmiechowska, Małgorzata Chmielnicka, Paulina Hrostek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"