Wycieczka klasy IIe do Warszawy


Dnia 18 maja 2017 r. wyruszyliśmy na wycieczkę klasową do Warszawy. Od samego rana świeciło słońce, dzień zapowiadał się gorący. O godzinie 7:00 wyjechaliśmy do stolicy. Pojechało z nami troje uczniów z klasy Vb i Vc. Po drodze przejeżdżaliśmy przez wioski i miasta. Pan pilot przekazywał informacje o historii naszego regionu mazowieckiego.

Pierwszym punktem zwiedzania w Warszawie było ZOO. To duży obiekt, na terenie którego zagospodarowane są miejsca dla zwierząt. Dzieci oglądały różne gatunki zwierząt: lamy, żyrafy, słonie, tygrysy, lwy, hipopotamy, ptaki, gady, ryby. Dowiedziały się o ich życiu, miejscu pochodzenia, czym się żywią, jak rozmnażają. Następnie przejechaliśmy autokarem pod Stadion Narodowy. Wyruszyliśmy „trasą piłkarza” za panem przewodnikiem. Wielkość stadionu zrobiła na nas wrażenie. Z najwyższego sektora można było zobaczyć panoramę Warszawy. Sam obiekt stadionu jest ogromny. Na najniższych poziomach są parkingi dla samochodów, przebieralnie dla piłkarzy, łazienki, wanny do masażu, sala treningowa, pokój trenera, siłownia, pokój do masażu. Są też sale konferencyjne. Mieliśmy możliwość ćwiczyć grę w piłkę nożną i strzelać gole do bramki. Dzieciom bardzo spodobała się przebieralnia dla piłkarzy, a w niej koszulki do gry naszych sławnych piłkarzy. Wiemy też, że na stadionie umieszczone są 4 ogromne telewizory o długości 9 metrów, jest stanowisko dla komentatorów sportowych, loża dla specjalnych osób w państwie, miejsce dla transmisji telewizyjnych, tysiące miejsc dla widzów. Cały obiekt zrobił na nas duże wrażenie swoją wielkością, przestrzenią, pomysłem na pomieszczenia sportowe, ciekawym sprzętem sportowym i do odpoczynku. Po zwiedzaniu zakupiliśmy pamiątki na terenie Stadionu Narodowego. Ostatnim, ale zawsze miłym punktem programu wycieczki był pobyt w McDonald's. Tam zjedliśmy nasze ulubione potrawy i odpoczywaliśmy po wielu godzinach spaceru.

Cieszymy się z odbytej wycieczki, poznaliśmy wiele ciekawych miejsc. Chcemy podziękować pani Magdalenie Banaszek za opiekę, panu pilotowi za trud i ciekawe informacje, pani z Biura Turystycznego „Delfin” – Ostrowiec Świętokrzyski i wszystkim rodzicom za umożliwienie wyjazdu. Każda wycieczka wnosi nowe wiadomości, przeżycia, wrażenia i jest to cenny czas odpoczynku. Cieszymy się, że mogliśmy w pełni i bezpiecznie go zrealizować.

Marzena Janduła, Magdalena Banaszek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"