XIV Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej
„Kocham moją ojczyznę”


Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pieśni i poezji patriotycznej organizowanym przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej.

Etap dekanalny konkursu odbył się 28 marca 2017 r. w CAL w Pionkach. Do etapu dekanalnego przystąpiło 105 uczestników ze szkół pionkowskich i okolic.

Naszą szkołę reprezentowali:

Poezja patriotyczna – Maja Jeleń z klasy „0”a, Oliwia Węgrzynowska z klasy „0”a, Amelia Konopka z klasy IIIa, Emilia Koziej z klasy IIIe, Natalia Tokarska z klasy VIa, Anastazja Stępień z klasy VId, Katarzyna Machniak z klasy VIc, Amelia Szwankowska z klasy VIc.

Pieśń patriotyczna – Ada Cybulska z klasy IIa, Klara Golisz z klasy Vb, Paula Robak z klasy VIc.
Głównym organizatorem etapu dekanalnego konkursu był Ksiądz Dziekan Stanisław Bujnowski, proboszcz parafii p.w. św. Barbary. Współorganizatorami konkursu byli doradcy metodyczni MSCDN Wydział w Pionkach Maria Pęczek i Izabela Warchoł.

Do etapu diecezjalnego, który odbył się 28 kwietnia 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:

Poezja patriotyczna: Emilia Koziej z klasy IIIe.

Pieśń patriotyczna: Ada Cybulska z klasy IIa.

Jurorzy ocenili w sumie 280 młodych artystów ze szkół diecezji radomskiej. O nagrody w kategorii poezja i pieśń patriotyczna rywalizowali zwycięzcy eliminacji z dziewięciu dekanatów.

W etapie diecezjalnym w Opocznie Emilia Koziej zajęła I miejsce w kategorii poezja patriotyczna w grupie uczniów klas I-III.

Gratulacje!!!

 Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów do XIV edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Niech słowa naszego Rodaka świętego Jana Pawła II będą mottem do dalszego podejmowania wspólnych działań na rzecz młodego pokolenia Polaków w kształtowaniu w nich miłości do Ojczyzny:

„… – zanim stąd odejdę – proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością (…) Abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

Jan Paweł II, 10 czerwca 1979 r.

Maria Pęczek, Izabela Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"