I KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY


[Logo PSP nr 5] [Logo Asta] [Logo powiat radomski]

5 czerwca 2017 roku, 28 przedstawicieli klas trzecich reprezentujących szkoły w Jedlni, Suchej, Augustowie, PSP Nr 1, PSP Nr 2 i PSP Nr 5 w Pionkach przybyło, aby sprawdzić swoją wiedzę w I KONKURSIE PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNYM zorganizowanym przez PSP Nr 5 w Pionkach i Stowarzyszenie ASTA, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomskiego Pana Mirosława Ślifirczyka.

Test składający się z 15 pytań zamkniętych i 5 otwartych był wyzwaniem, sprawdzeniem wiadomości ze szkoły, ale także wiedzy i umiejętności, jakie dzieci zdobywają w życiu codziennym. Segregowanie śmieci, troska o ochronę przyrody, znajomość roślin chronionych i wiele innych zagadnień znalazło się wśród przygotowanych pytań.

Ogromna koncentracja i motywacja, aby wykonać zadanie jak najlepiej, to było najważniejsze dla wszystkich uczestników. Szybko minął przewidziany czas na wykonanie testu i prace trafiły w ręce nauczycieli.

Komisja konkursowa, której członkami byli przedstawiciele wszystkich szkół biorących udział w teście przystąpiła do sprawdzania, a uczniowie, oczekując na wyniki, mieli okazję bliżej się poznać. Teraz już dla przyjemności nie na punkty uczniowie rozwiązywali rebusy, łamigłówki, krzyżówki, oczywiście o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Poczęstunek i wspólne zabawy sprawiły, że czas oczekiwania na wyniki minął bardzo szybko.

Niespodzianką dla uczestników i opiekunów dzieci były występ laureatów konkursu piosenki, jaki odbył się w PSP Nr 5 z okazji Dnia Dziecka.

Piękne nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Radomskiego, Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi Nr 5 im. Jana Pawła II i Stowarzyszenie ASTA trafiły do najlepszych uczestników konkursu. Pani Marzena Murawska, dyrektor PSP Nr 5 w Pionkach, a jednocześnie Radna Rady Powiatu Radomskiego wraz z organizatorkami konkursu: panią Wiolettą Banaś i panią Lidią Czyżewską wręczyły nagrody dzieciom, które uzyskały najlepsze wyniki.

I miejsce - Rusinek Oliwia, PSP Nr 1 Pionki (opiekun pani Beata Ornat)

II miejsce - Zawadzka Natalia, PSP Sucha (opiekun pani Jadwiga Cieślik)

III miejsce - Jakub Klimowicz, PSP Nr 5 Pionki (opiekun pani Elżbieta Śmiechowska)

Z uwagi na bardzo wyrównany poziom i bardzo małe różnice w liczbie zdobytych punków przyznano również wyróżnienia, które otrzymali:

Koziej Emilia, PSP Nr 5 Pionki (opiekun pani Jolanta Majcher)

Skrzek Roksana, PSP Nr 1 Pionki (opiekun pani Beata Ornat)

Podsiadły Wojciech, PSP Sucha (opiekun pani Jadwiga Cieślik)

Grudzień Julia, PSP Nr 5 Pionki (opiekun pani Jolanta Majcher)

Maj Amelia, PSP Nr 5 Pionki (opiekun pani Renata Szewczyk)

Wspólne zdjęcie uczestników i opiekunów, podziękowania dla opiekunów za przygotowanie dzieci oraz życzenia pięknych i udanych wakacji dla wszystkich zakończyły spotkanie. Mocno wierzymy w to, że zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami sprawi, że zdobywana wiedza przyczyni się do ochrony środowiska i wpłynie na stosunek do przyrody, teraz uczniów, a wkrótce dorosłych, którzy będą decydować o przyszłości naszej planety.

Wioletta Banaś i Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"