Święto Pieczonego Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej


Dnia 6 października 2015 r. na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu, uczniowie z grupy „0b”, klasy Ie oraz IIIb wybrali się na Święto Pieczonego Ziemniaka do Muzeum Wsi Radomskiej. Impreza odbyła się w ramach integracji środowisk osób niepełnosprawnych.

Po uroczystym powitaniu przez dyrekcję Ośrodka i dyrekcję Muzeum rozpoczęliśmy zwiedzanie. Oglądaliśmy między innymi małe chatki, stare domki, remizę strażacką, młyn, dawne pojazdy i narzędzia służące do pracy na roli. Byliśmy pod wrażeniem tych uroczych miejsc, gdzie krok po kroku dowiadywaliśmy się jak kiedyś wyglądało życie na wsi.

 

Sami spróbowaliśmy ciężkiej pracy – próbowaliśmy pozyskać mąkę metodą domową. Mimo wielu rąk chętnych do pomocy okazało się to bardzo trudną i żmudną pracą. Zabawiliśmy się też w piekarzy – nasze rączki wylepiły przeróżne bułeczki, rogaliki, które po upieczeniu przez panie z Muzeum szybko skosztowaliśmy. Jednak nie zapomnieliśmy o naszych koleżankach i kolegach z integracyjnej klasy Ib, którzy nie mogli dołączyć do naszej wycieczki. Przywieźliśmy im w poczęstunku część naszych pachnących bułeczek.

Tuż przed odjazdem z Muzeum ogrzaliśmy się przy ogniskach. Piekliśmy kiełbaski, próbowaliśmy tradycyjnych wiejskich przysmaków, no i oczywiście pysznych pieczonych ziemniaków.

Gorąco podziękowaliśmy organizatorom za zaproszenie i mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy. Pragniemy również podziękować naszej Pani Dyrektor za stworzenie warunków umożliwijących realizację tego wyjazdu.

Ewelina Podhajna, Iwona Sprzęczka, Marzena Janduła
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"