"Z mundurem za pan brat"


Strażacy spisali się na medal!!! Zorganizowali super zabawę, zamówili cudowną pogodę, obdarowali dzieci pięknymi prezentami i słodkim poczęstunkiem.

Po raz kolejny uczniowie PSP nr 5 uczestniczyli w festynie rodzinnym „Z mundurem za pan brat” zorganizowanym przez służby mundurowe z okazji Dnia Dziecka. Było super! Wszyscy wspaniale się bawili. Policjanci i strażacy poprzez zabawę przekazali dzieciom cenne treści dotyczące przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zwrócili uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w życiu codziennym. Celem festynu było promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie – cel zrealizowany w 100 procentach. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Chłopcy oglądali wozy strażackie i radiowozy policyjne. Dziewczynki natomiast malowały twarze, chętnie uczestniczyły w konkursach związanych z rysowaniem. Było dużo konkurencji sportowych i sprawnościowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się ścianka wspinaczkowa, budowanie piramid ze skrzynek, przejażdżka quadem bądź mini wozem strażackim. Ogromne zaciekawienie wzbudziło zaprezentowanie przez policjantów umiejętności psa policyjnego oraz pokazanie przez strażaków jak niebezpieczne może być gaszenie oleju wodą.

Strażacy zadbali również o to, aby małym uczestnikom nie zabrakło siły i energii. Dla łakomczuchów było pyszne mięsko z grilla, a dla łasuchów popcorn i wata cukrowa.

Podczas festynu zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Mundurowi zawsze w akcji!” zorganizowanego przez Centrum Aktywności Lokalnej i Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 4 w Pionkach. Celem konkursu było kształtowanie przyjaznych postaw wobec służb mundurowych oraz uświadomienie uczniom, jak bardzo duże znaczenie ma wykonywana przez nich praca.

Największe szczęście uśmiechnęło się do klasy IIc z PSP nr 5 – nie tylko zgarnęli pierwsze miejsce, które zajęła Julia Markiewicz, ale także nagrodę specjalną dla najbardziej zaangażowanej klasy.

 

Uczniowie „Piątki” o festynie służb mundurowych

 

Niedawno był festyn strażaków z okazji Dnia Dziecka,
pod tytułem „Z mundurem za pan brat”,
że tam byliśmy to był fart.
Był tam zamek dmuchany,
Wspinaczka, pies tresowany.
Dostałam tam też nagrodę,
że normalnie uwierzyć nie mogę!
Nasza klasa też wygrała
I radosne buzie miała.
To był udany dzień,
Oby tylko powtórzył się.

Julia Markiewicz kl. IIc

  

W nagrodę pojadą na wycieczkę do „Bezpiecznego Domku” w Radomiu. II i III miejsce także zdobyli uczniowie PSP nr 5 – II miejsce – Karolina Piwońska z klasy Ie, III miejsce – Paulina Brzozowska z klasy Ie. To był cudowny dzień!

Małgorzata Chmielnicka
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"