Jesienny Piknik Rodzinny w klasie IId


Na czwartkowe popołudnie 24 września 2015 r. pogoda zaplanowana była od tygodnia, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego zwiastowały udany dzień dla dzieci i rodziców z klasy IId. Tak rzeczywiście było.

O godzinie 15.00 ruszyliśmy samochodami spod szkoły do „Królewskich Źródeł” w Kociołkach, tylko Victoria wykazała się niezwykłą odwagą i kondycją, ponieważ z tatą przyjechali rowerami – gratulujemy. Celem pikniku było umocnienie relacji: rodzic – dziecko – szkoła, relaks rodzinny, integracja klasowej społeczności, uśmiechnięta buzia dziecka oraz promocja zdrowia.

Na początku naszego spotkania odbył się spacer. Wszyscy rodzice i dzieci udali się pomostową ścieżką do „Królewskiego Źródełka” jednocześnie przyglądając się wyjątkowo pięknym zakątkom przyrody. Po skosztowaniu orzeźwiającej źródlanej wody wróciliśmy na polanę do barowego wagonika na poczęstunek.

Krótki odpoczynek spowodował, że nabraliśmy ochoty do wspólnych zabaw. Rozegrano kilka konkurencji sportowych. Na początku odbył się zaciekły mecz w dwa ognie, później był bieg w workach, bieg z jajkiem, bieg z powiązanymi nogami, przeskoki przez kręcącą się linę oraz błyskawiczne stworzenie mumii.

Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja polegająca na przeciąganiu liny, dzieci kontra rodzice. Oczywiście wygrali rodzice. Nie! Nie! Zdecydowanie lepsze były dzieci. Na koniec naszego spotkania mogliśmy raczyć się samodzielnie upieczoną kiełbaską.

Gospodarze „Królewskie Źródła – bar” obdarowali dzieci za radośnie wspólnie spędzony czas wraz z rodzicami, kolorowymi balonami oraz oryginalnymi drewnianymi breloczkami do kluczy.

Cel pikniku przygotowanego przez Radę Klasową Rodziców IId został w pełni osiągnięty - DZIĘKUJEMY!

Marek Gałan
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"