„UWAGA NADWAGA!”
Dietetycy biją na alarm – w Polsce coraz więcej dzieci ma nadwagę!!!


Każdy z nas marzy o szczupłej, zgrabnej sylwetce i chce być okazem zdrowia. Wszyscy wiemy, że jest to ściśle związane z prawidłowym odżywianiem. Aby ukierunkować dzieci i ułatwić im uzyskanie lub utrzymanie prawidłowej wagi ciała, zaprosiliśmy do naszej szkoły ekspertów z Naturhouse.

We wtorek 27 października 2015 r. gościliśmy dietetyczkę, panią Emilię Marud wraz z asystentką panią Ewą Szczygieł z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Kozienicach.

Najpierw goście odwiedzili najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych. W trakcie zabawy dydaktycznej nasi wychowankowie w sposób atrakcyjny i przystępny dowiedzieli się jakie produkty należy spożywać, aby być zdrowym i bardzo sprawnym, a także czego należy unikać w codziennym sposobie odżywiania.

Na zakończenie miłego i pouczającego spotkania wszyscy otrzymali jadłospisy przedszkolaka, tablice z właściwymi produktami spożywczymi oraz zaproszenie do Centrum Dietetycznego.

 Uczniom klasy Vc i VIa przypomniano zasady zdrowego odżywiania oraz schemat piramidy pokarmowej. Następnie wykorzystując już zdobytą wiedzę uczestnicy spotkania wspólnie przygotowali „zdrowy” jadłospis, który mogli porównać ze swoimi codziennymi posiłkami. Pani dietetyk i jej asystentka przypomniały również o ogromnej roli aktywności fizycznej w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz dobrej kondycji zdrowotnej. Na zakończenie każdy z uczniów obliczył dla siebie wskaźnik BMI (inny dla dziewcząt i inny dla chłopców).

Biorąc udział w akcji „UWAGA NADWAGA!” z ekspertami Naturhouse młodzież jeszcze raz utrwaliła wiedzę o produktach dozwolonych, ograniczanych i zabronionych w prawidłowej diecie.

Agata Jaworska, Ewa Zamorska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"