Mikołajkowy wyjazd klasy IIa i IIb


Na ten dzień uczniowie klasy IIa i IIb czekali z niecierpliwością. „Za sprawą Mikołaja” wyruszyli na wycieczkę do Radomia. Pierwszym celem wyprawy była Firma Damix produkująca ozdoby choinkowe.

Dzieci mogły obejrzeć kolejne etapy powstawania bombki- od wydmuchania szklanej ozdoby o różnych kształtach, poprzez jej posrebrzanie, kolorowanie, lakierowanie i malowanie wzorów. Oczywiście wszystko było wykonywane ręcznie, co dało każdej ozdobie niepowtarzalny charakter. Zachwytom nie było końca! Ależ one były kolorowe i piękne! Każde dziecko otrzymało bombkę ze specjalną dedykacją. Będzie to piękna ozdoba domowej choinki. Ale to nie był jedyny cel wyprawy do Radomia.

W Teatrze Powszechnym dzieci obejrzały baśń H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Była to lalkowa wersja klasycznej opowieści o niezwykłej przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Bohaterami tej baśni byli Gerda i Kaj – dwójka przyjaciół, których rozdzieliła zła królowa. Zrozpaczona dziewczynka wyruszyła na poszukiwania. Była gotowa zrobić wszystko, aby ratować swojego przyjaciela.

Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały grę aktorów, żywo reagowały na zmieniające się elementy scenografii.

Po zakończonym spektaklu, dzieci pełne wrażeń, z mikołajkową bombką w ręce wróciły do domu.

 

Dziękujemy Mikołaju!

 

Renata Szewczyk, Aneta Gałkowska, Elżbieta Śmiechowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"