Mikołajkowych niespodzianek ciąg dalszy!


10 grudnia 2015 r. klasa Ic i IIe była na mikołajkowym wyjeździe w Radomiu. Mieliśmy możliwość zobaczyć piękny Port Lotniczy, na którym znajdują się nowoczesne urządzenia – między innymi do prześwietlania bagażu. Lotniska strzegą strażnicy z pistoletami i samochód gaśniczy. Szkoda tylko, że taki obiekt nie może być w pełni wykorzystany, a „mali turyści” mogą go jedynie podziwiać z tarasu widokowego lotniska.

To nie koniec atrakcji – w południe w Teatrze Powszechnym obejrzeliśmy lalkową wersję klasycznej opowieści o przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

Bohaterami baśni są oczywiście nie kto inny tylko Gerda i Kaj, dwójka przyjaciół, która zostaje rozdzielona za sprawą okrutnej królowej. Do serca Kaja dostaje się odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny na ludzkie uczucia. „Znieczulony” w ten sposób młodzieniec daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej zimnego pałacu. Zrozpaczona Gerda, nie wierząc w śmierć przyjaciela, wyrusza na jego poszukiwania. Zrobi wszystko, by go uratować... Oczywiście wszystko kończy się dobrze, a my po spektaklu mieliśmy możliwość spotkać się z aktorami, poznać ich warsztat pracy, zobaczyć z bliska rekwizyty, garderobę i podejrzeć co się dzieje za kulisami. Spotkanie to dodało nam odwagi, aby próbować swoich sił aktorskich w szkole.

W drodze powrotnej zadzwonił do nas Mikołaj i zaprosił obie klasy na spotkanie do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach. Byliśmy przeszczęśliwi, gdyż okazało się, że czekają na nas upominki.

Był to dzień pełen wrażeń, który na długo utkwi nam w pamięci.

Jolanta Majcher, Katarzyna Stolarska, Magdalena Banaszek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"