W baśniowej krainie czarodzieja Zorana


Klasa Ib i IId, 29 września 2015 r., odwiedziły ukryte wśród łąk, lasów i wąwozów – Magiczne Ogrody. To wspaniały park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię o Czarodzieju Zoranie.

 Już za tajemniczymi wrotami powitały nas kudłate Mordole, a podczas wędrówki wśród drzew i tysięcy kwitnących krzewów i kwiatów spotkaliśmy innych mieszkańców – olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki i waleczne Krasnoludy. Widzieliśmy największe na świecie marchewki!!!

Tratwami przeprawiliśmy się przez czarodziejskie jezioro i dotarliśmy do stacji krasnoludkowej kolejki, która powiozła nas do Bulwiakowej Osady. Bulwiaki to takie stworki, które zajmują się uprawą gigantycznych dyń.

Potem dotarliśmy do Mroczyska – krainy pełnej bagien spowitych mgłą, w której ukrywają się upiory. Trochę trzęśliśmy się ze strachu, ale udało nam się bezpiecznie dojść do jaskini Czarnoksiężnika Araga, a potem już do krainy zabawek.

Oj! Czego tam nie było! I dmuchańce i trampoliny i ślizgawka od samego nieba i … Atrakcji było co niemiara i mimo zimnego wiatru i troszkę chłodnego dnia wesoło spędziliśmy czas.

Dorota Kaca
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"