Czas oczekiwania, Wigilii czas …


Magiczna Noc, Święta Noc już za kilka dni. 21 grudnia 2015 roku, przedsmak Wigilii dało się wyczuć wśród uczniów, nauczycieli i obsługi PSP nr 5 w Pionkach. Wszyscy odświętnie ubrani, sale przystrojone, a najbardziej sala gimnastyczna. Żłóbek i Aniołowie w dekoracji to zapowiedź, że Bóg naprawdę się narodzi. Zanim udaliśmy się na Jasełka, odbyły się Wigilie w klasach. Na białych obrusach, pięknie przystrojonych był opłatek, którym uczniowie dzielili się z wychowawcami i uczącymi ich nauczycielami.

W jasełkowej opowieści usłyszeliśmy o proroctwach głoszących przyjście Zbawiciela, ujrzeliśmy jego narodziny i przybycie pasterzy oraz Trzech Króli. Nie obyło się bez momentów grozy. Powiało nią, gdy Herod dał rozkaz wymordowania wszystkich niemowląt płci męskiej. Widzieliśmy ucieczkę do Egiptu Maryi z Dzieciątkiem pod opieką czułego Józefa oraz wysłuchaliśmy przesłania, które brzmi: „Bo za święte dobre życie, Bóg nagrodzi nas obficie”.

Podczas występu uczniów wszyscy włączali się do śpiewania kolęd, a ostatnią z nich „Wśród nocnej ciszy” odśpiewano stojąc.

Życzenia świąteczne dla uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły złożyła dyrektor Marzena Murawska.

Życzyła, aby Święta Bożego Narodzenia były w tym roku jedyne i niepowtarzalne. Abyśmy podążając za Chrystusem, umieli budować właściwe relacje z drugim człowiekiem, dzięki czemu może dokonać się „Cud Miłości”. Niech Boże Dziecię błogosławi w realizacji zamierzonych planów i wspiera nas w każdym dniu Nowego 2016 Roku.

Michał Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"