„W świecie iluzji i przygody”


Dnia 8 czerwca 2016 r.uczniowie klas IIa i IIb rozpoczęli swoją wyprawę w świat przygody i fantazji. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 7:30 na wycieczkę do Parku Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik oraz moc atrakcji. Najpierw edukacja w Muzeum Iluzji. Potem Latająca Chata Tajemnic, w której nie sposób było ustać w jednym miejscu.

Kolejnym ciekawym eksponatem był lewitujący kran, który w niewiadomy sposób wisiał w powietrzu i leciała z niego woda. Następnie czekały na nas takie ekspozycje, jak: Mini-zoo z kucykiem Czarusiem i zagrodą króliczków, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Tunel Zapomnienia, gdzie niejednemu zakręciło się w głowie oraz Niekończąca się Studnia.

Świetną atrakcją okazał się Wiklinowy Labirynt, z którego wyjście stanowiło dla naszych dzieciaków nie lada wyzwanie. Chwilą wytchnienia był odpoczynek w Zatoce Piratów i to, co dzieci lubią najbardziej, a mianowicie... dmuchane zjeżdżalnie!

Na koniec, niezapomnianych wrażeń dostarczył nam pokaz magicznych sztuczek Pana Ząbka. Tak właśnie zakończyliśmy naszą podróż po świecie iluzji.

Potem bardzo szybko przemieściliśmy się do Kazimierza Dolnego, aby poznać historię i przyrodę tego miasteczka i jego okolic. Pierwszym punktem było Muzeum Przyrodnicze umiejscowione w starym spichlerzu zbożowym. Piękne wystawy i ciekawe opowieści przewodników dostarczyły nam wiedzy i skłoniły do refleksji. Fantastycznym przeżyciem okazał się rejs statkiem po Wiśle w towarzystwie ogromnej ilości mew.

Aby stało się zadość, dopełnieniem radości było zrobienie zdjęcia przy studni na Rynku oraz kupienie upatrzonych pamiątek. Potem to już tylko szybki powrót do stęsknionych rodziców. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Fajnie byłoby ponownie tam pojechać.

Elżbieta Śmiechowska, Renata Szewczyk, Aneta Gałkowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"