Światowy Dzień Pluszowego Misia w PSP nr 5 w Pionkach


25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". A oto odrobina historii … misiowej historii:

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek…

 Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

W naszej kochanej „Piątce” uczniowie nie zapomnieli o swoich pluszakach i 25 listopada prawie każdy miał swoją ulubioną pluszową zabawkę. Zarówno na lekcjach jak i na przerwach królowały Pluszowe Misie wraz ze swoimi dumnymi właścicielami. Szczególnie przytulnie i kolorowo było na 2 piętrze, gdzie w klasach I-III, aż roiło się od ukochanych maskotek.

Również uczniowie klas IV-VI przyszli tego dnia ze swoimi maskotkami. Było nadzwyczaj kolorowo i wesoło. Nikt nie zawiódł, 100% uczniów włączyło się w akcję organizowaną przez Samorząd Uczniowski klas starszych. Pluszaki towarzyszyły nam wszędzie. Humory dopisywały nam od rana, a tego dnia to nie był jeszcze koniec atrakcji.

Katarzyna Stolarska, Renata Banaś
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"