W karnawale, czas na bale


Pięknie przystrojona sala gimnastyczna zamieniła się 23 stycznia 2016 roku w salę balową. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas edukacji wczesnoszkolnej wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem bawiły się na szkolnej zabawie karnawałowej.

Tańce przeplatane były konkursami, które przygotowali wolontariusze, uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2.

 Pierwszy konkurs „Taniec z balonami” wzbudził ogromne zainteresowanie wśród zebranych. Trzy różne fragmenty muzyki, każdy trwający około jednej minuty i oczywiście balon, który uczestnicy zabawy trzymali w rękach, potem między brzuchami, a na końcu, co było najtrudniejsze, między głowami. Dodatkowym utrudnieniem dla małych tancerzy było to, że nie mogli sobie pomagać rękami. Zwycięska para otrzymała szarfę dla najlepszych tancerzy i słodki upominek.

„Konkurs wiedzy” na zabawie karnawałowej zaskoczył, ale pomimo kilku podchwytliwych pytań po czterech rundach został wyłoniony mistrz wiedzy. Maciek otrzymał piękną szarfę i słodki upominek. Najważniejsze jednak na zabawie były tańce, dlatego po chwili odpoczynku wszyscy chętnie włączyli się do pokazu przygotowanego przez dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Majka wspaniale zaprezentowała układ taneczny, który razem z oddziałami przedszkolnymi wykonali starsi koledzy z klas I-III. Występ najmłodszych uczestników zabawy został nagrodzony gromkimi brawami.

W trakcie imprezy dzieci otrzymywały czerwone róże. Kwiaty te stanowiły kwalifikację do kolejnego konkursu, podczas którego wybrano najładniejsze przebranie chłopca i dziewczynki. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wiele dzieci przebranych było za różne postacie. Antoś i Amelka najbardziej spodobali się jurorom i to oni zdobyli nagrody.

Taniec bawi, ale także pobudza apetyt, dlatego też wszystkie dzieci chętnie zjadały smaczny poczęstunek.

„Gorące krzesła” to zabawa, która wymaga od dziecka koncentracji, uważnego słuchania muzyki i szybkiego reagowania na ciszę. Mistrzem koncentracji okazał się Bartosz, który pozostał w zabawie do końca. Piosenki z dedykacjami, podziękowania dla wszystkich za wspaniałą zabawę, a w szczególności dla organizatorów konkursów zakończyły karnawałowy bal.

Bal szybko dobiegł końca, pozostały piękne wspomnienia i wspaniałe zdjęcia.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"