Link do przyszłości, czyli zaprogramuj swoją karierę


26 października 2015 roku, grupa uczniów z koła komputerowego naszej szkoły, korzystając z zaproszenia Centrum Aktywności Lokalnej wyruszyła na spotkanie z robotami.

Szybki spacer ulicami miasta w promieniach pięknego jesiennego słońca sprawił, że z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie warsztatów, w których brali również udział uczniowie innych szkół podstawowych i gimnazjum.

Celem projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.", jest zaintersowanie młodych osób nauką programowania i pokazanie im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy.

Dwie godziny pod okiem pana Michała Kosińskiego minęły jak jedna chwila. Spotkanie ze środowiskiem programowania Scratch i robotem Finch były nie tylko okazją do nauki, ale również ciekawej i mądrej rozrywki. Niektórzy tak polubili swoje roboty, że nawet nadawali im imiona, a najsłynniejszym robotem warsztatów został "Rafał". Sala cały czas rozbrzmiewała śmiechem, a zawody robotów omijających przeszkody na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Osobiście bardzo ucieszyło mnie to, że nauka jednak "nie idzie w las", bo w grupie uczniów reprezentujących gimnazjum znaleźli się byli ucznowie naszej szkoły, którzy kiedyś też uczestniczyli w zajęciach koła komputerowego. Było to niezwykle miłe spotkanie.

Warsztaty z programowania robotów, to ciekawa incjatywa do której przystąpiło Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Myślę, że warto ją kontynuwać, a zainteresowanych projektem zapraszam na stronę http://linkdoprzyszlosci.pl/

 Michał Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"