BĄDŹ BEZPIECZNY!


W dniu 16 października 2015 r. klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Pani Karolina Nowocin i pan Damian Słoniewski z Wydziału Prewencji i Nieletnich zapoznali dzieci z problematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Zostali uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze. Najmłodszym przekazano wiele cennych informacji takich jak: znaczenie znaczków odblaskowych, poruszanie się po właściwej stronie drogi, zasady przechodzenia przez jezdnię. Dzieci dowiedziały się także, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, wsiadać z nimi do samochodu i o tym, że nie należy niczego od nich przyjmować.

W scenkach z panią policjantką dzieci mogły przećwiczyć rozmowy telefoniczne, w których proszą odpowiednie służby o pomoc w nagłych wypadkach. Wykazały się przy tej okazji wspaniałą wiedzą na temat numerów alarmowych.

Wszyscy uczestnicy spotkania przećwiczyli sobie także bezpieczną pozycję „Żółwika”, aby umieć się ochronić przed atakującym psem.

Była to ciekawa, pouczająca forma zdobywania i utrwalania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. W dowód wdzięczności dzieci wręczyły prowadzącym spotkanie pamiątkowe upominki.

Renata Szewczyk, Aneta Gałkowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"