Dzień Mamy i Taty w 3a


Miłe słowa do swoich rodziców kierujemy przez cały rok, okazujemy im swoją miłość i wdzięczność za trud, jaki włożyli w nasze wychowanie.

Jest jednak w kalendarzu dzień szczególny – dla Mamy 26 maja i Taty 23 czerwca. Podczas spotkania, które odbyło się 22 czerwca, dzieci pragnęły podziękować mamie i tacie.

Serdeczne słowa do rodziców i dzieci skierowała pani dyrektor Marzena Murawska, która gościła na naszej uroczystości.

Krótka inscenizacja dała okazję wyrażenia tego wszystkiego, co czują dzieci – wierszem i piosenką podziękowały za codzienny wysiłek swoich rodziców, za ogromną miłość i poświęcenie.

Dzieci pragnęły, żeby rodzice chociaż na chwilę zapomnieli o codziennych obowiązkach. Świetnym pomysłem okazały się wspólne zabawy, wyścigi rzędów, rzuty do celu, kalambury czy taniec na gazecie. Sportowa rywalizacja i super zabawa to było to.

Euro 2016 i piękna gra polskich piłkarzy zachęciły chłopców do rozegrania meczu, w którym rywalizowali z tatusiami. Zacięty pojedynek zakończył się wygraną tatusiów 3:1.

Kolejną konkurencją przygotowaną dla rodziców i dzieci było plecenie warkoczyków ze sznurówek i wstążeczek. Autorami warkoczy byli rodzice, dzieci pełniły funkcję pomocników.

Wspólne zabawy nie mogły zakończyć się inaczej – gromkie brawa dla dzieci za piękny występ i wspólną zabawę, głośne sto lat dla KOCHANYCH RODZICÓW i medal dla SUPER MAMY i NAJLEPSZEGO TATY NA ŚWIECIE.

Słodki poczęstunek zakończył spotkanie. Oby zbliżające się wakacje były tak radosne, jak ten uroczysty dzień.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"