Uroczysta inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016


1 września 2015 r. – ta kartka w kalendarzu przypomniała wszystkim, że czas wracać do szkoły, choć nie tak łatwo pożegnać nam wakacyjne przygody, plaże tonące w słońcu i górskie szlaki.

W naszej szkole pierwszy dzwonek zabrzmiał o godz. 9.00. W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice, nauczyciele. Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości – burmistrza miasta Pionki, pana Romualda Zawodnika oraz przedstawicieli Rady Rodziców – pana Michała Golberta i pana Michała Rogowskiego.

 

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego pani Beata Jaśkiewicz powitała wszystkich zgromadzonych i oddała głos burmistrzowi, panu Romualdowi Zawodnikowi, który w swoim krótkim wystąpieniu serdeczne słowa skierował do wszystkich uczniów, a szczególnie do nowo przybyłych przedszkolaków oraz pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką w murach naszej szkoły. Następnie, wręczając wiązankę kwiatów, wyraził słowa uznania pani Ewie Klich za pełnienie funkcji dyrektora szkoły przez 5 lat.

Pani Ewa Klich podziękowała uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za owocną współpracę.

Bardzo ważnym momentem inauguracji było powierzenie przez burmistrza stanowiska dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Pionkach pani Marzenie Murawskiej.

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” – słowami naszego patrona, Jana Pawła II, pani dyrektor rozpoczęła nowy rok szkolny.

W pierwszym wystąpieniu swoje słowa skierowała do całej społeczności szkolnej, życząc wszystkim, abyśmy w szkole czuli się jak w wielkiej rodzinie. Rodziców zaprosiła do współpracy z nauczycielami, pedagogiem i dyrektorem, aby wspólnie rozwijać talenty dzieci.

Pani dyrektor funkcję swojego zastępcy powierzyła pani Beacie Jaśkiewicz. Nową dyrekcję powitaliśmy w naszym gronie kwiatami i gratulacjami .

Nadszedł czas na wystąpienie przedstawiciela Rady Rodziców, pana Michała Rogowskiego. On także życzył wszystkim wielu sukcesów i wytrwałości w nowym roku szkolnym.

Ostatnim punktem uroczystości było przedstawienie przez panią wicedyrektor Beatę Jaśkiewicz wychowawców poszczególnych klas oraz powitanie nowo przybyłych uczniów.

Dzień 1 września to również data z kart historii – rocznica wybuchu II wojny światowej. Pani wicedyrektor zaprosiła więc wszystkich do wzięcia udziału we mszy świętej na nowym cmentarzu o godz. 17.30, gdzie naszą szkołę miał reprezentować poczet sztandarowy z klasy VIb oraz miała być złożona wiązanka kwiatów od społeczności szkół podstawowych i gimnazjów w Pionkach.

Po zakończeniu inauguracji roku szkolnego 2015/2016 uczniowie udali się na pierwsze po wakacjach spotkania z wychowawcami klas. Zdjęcia ze spotkania pierwszoklasistów ze swoimi wychowawcami możecie zobaczyć poniżej.

Wszystkim uczniom, przytaczając słowa Jana Brzechwy, życzymy:

Ósma wybiła już godzina
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna
Znów dni popłyną pracowicie
Nad książka, nad zeszytem.
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku – samych piątek!


Barbara Wójcik
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"