Klasa Ie z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej


12 października klasa Ie wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Po przybyciu na ulicę Wiejską i dokonaniu formalności w biurze przepustek spotkaliśmy się z panem posłem Stanisławem Brzózką, który bardzo miło nas przyjął.

Następnie z panią przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie siedziby Sejmu. Największe wrażenie zrobiła na nas sala posiedzeń. Siedząc w poselskich ławach niektórzy z nas rozmarzyli się. Być może wrócą tu za kilkanaście lat, ale już jako posłowie.

Przechadzając się korytarzami sejmowymi na dłużej zatrzymaliśmy się przed tablicą poświęconą nieżyjącym posłom oraz tablicą upamiętniającą wizytę w Sejmie patrona naszej szkoły – Jana Pawła II. Uwagę chłopców zwróciła gablota z dawnymi laskami marszałkowskimi. Wszystkim bardzo spodobała się „Sala Kolumnowa”.

Mieliśmy także okazję przebywać w pokoju poselskim i gabinecie wicemarszałka Sejmu. Podekscytowani udaliśmy się do restauracji poselskiej na obiad. Oczekując na posiłek czuliśmy się wyjątkowo.

Kolejnym punktem wycieczki było Stare Miasto. Zwiedzanie najstarszej części stolicy rozpoczęliśmy od spaceru ulicą Nowy Świat i wspólnym zdjęciem przed Pałacem Prezydenckim. Następnie udaliśmy się na Plac Zamkowy, gdzie podziwialiśmy Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Największe jednak wrażenie zrobiły na nas piękne kamieniczki na Rynku.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń z tej wyjątkowej wycieczki wróciliśmy wieczorem do Pionek.

Iwona Sprzęczka
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"