„Miło szaleć, kiedy czas po temu”


Koniec semestru, karnawał, nadchodzące ferie zimowe to powody do radości i zabawy. A bawić lubimy się wszyscy. Dlatego tradycją naszej szkoły stały się już karnawałowe bale, czyli zabawy choinkowe.

W tym roku ta bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza odbyła się 17 stycznia. W sobotnie popołudnie sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Kolorowe balony, białe gwiazdki, bałwanki i choinka, wprowadziły nas w zimowo-świąteczny klimat i zachęcały do szampańskiej zabawy. Na parkiecie szybko pojawili się tancerze i tancerki w barwnych, wyszukanych, mieniących się cekinami strojach. A w tle… muzyka idealnie dobrana do stawianych kroków. Nogi same „rwały” się do tańca!

Wielką atrakcją okazały się konkursy przygotowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, których tego wieczoru nie mogło zabraknąć. Każdy był ciekaw, jak wysoką wieżę można ułożyć z plastikowych kubków, ile słów można ułożyć z liter wyrazu „karnawał”, czy da się zjeść plasterek cytryny robiąc słodką minkę, czy uda się pokonać tor przeszkód z balonem między głowami. A nazwy konkursów były intrygujące – „Bob Budowniczy”, „Słodka minka”, „Mistrz karnawału” i „Z balonem przez świat”.

W pierwszym konkursie najwyższą wieżę z kubków ustawił zespół z klasy VIa – Kinga Górka, Mateusz Ćwiklak i Emil Golbert. W nagrodę otrzymali zdrowe soki. W drugim konkursie uczeń tej samej klasy, Borys Deszczka, po zjedzeniu plasterka cytryny zrobił tak słodką minkę, że jury w składzie: Beata Jaśkiewicz, Wioletta Banaś, Katarzyna Janas i Michał Warchoł nie miało wątpliwości, że to jest to! Tu nagroda też była „zdrowa” – zestaw owoców ułożonych w uśmiechniętą minkę. Trzeci konkurs należał do klasy IVc. Amelia Szwankowska, Katarzyna Machniak i Gabriela Polak w ciągu 2 minut z liter słowa „karnawał” ułożyły najwięcej nowych słów i w ten sposób pokonały pozostałe zespoły klasowe. W nagrodę dziewczęta otrzymały przepyszne czekolady. W ostatnim konkursie znów najlepsza okazała się klasa VIa. Dwuosobowy zespół w składzie Julia Mularska i uzanna Maj z balonem między głowami najszybciej pokonały tor przeszkód i także wywalczył czekolady.

Był też czas na to, aby zregenerować siły i zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Był to mile spędzony czas – impreza w iście karnawałowym stylu. I tak tanecznym krokiem powitaliśmy ferie zimowe…

Barbara Wójcik
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"