Lekcja inna niż na co dzień


W celu zgłębienia tajników trójstopniowego podziału terytorialnego naszego kraju, w dniu 24 października 2014 r. uczniowie klasy Va udali się z wizytą do Urzędu Miasta Pionki. Zostaliśmy tam mile powitani przez wszystkich spotkanych. Przewodnikiem naszym był pan Andrzej Iwanowski pracownik Wydziału Rozwoju i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta. W sposób zrozumiały dla 11-latków przedstawił zawiłości funkcjonowania i zadania stawiane władzy samorządowej.

Następnie podczas zwiedzania doszło do spotkania z przewodniczącym Rady Miasta Pionki panem Bogdanem Toszą, który przyjął młodych interesantów w sposób szczególny.

Wyjątkowe wrażenie na uczniach zrobiła wizyta w gabinecie burmistrza, podczas której wielu z nich nie omieszkało „przymierzyć się” do fotela należącego do głowy miasta. Wśród odważnych nie zabrakło dziewcząt.

Dzięki zaprezentowanym nam filmom uczniowie poznali wiele faktów dotyczących obecnego stanu miasta, jak również jego historii, która przecież niebawem osiągnie 60 lat.

Obdarowani folderami o naszym mieście, mądrzejsi w kwestiach administrowania krajem, wróciliśmy do szkoły. Owocem naszej wizyty było rozszerzenie wiedzy o samorządności, która w naszej szkole nie jest uczniom obca. A to, że jest ważna i że należy dbać o swoje prawa uczniowie udowadniają nam na co dzień.

Ewa Zamorska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"