Rodzinny piknik grupy „0”a


19 czerwca 2015 r., dzieci z grupy „0”a wraz z rodzicami spotkali się w Kociołkach na wspólnym pikniku. Do ostatniej chwili nie było pewności, czy impreza dojdzie do skutku, ponieważ od rana padał deszcz. Jeszcze w czasie zajęć w szkole dzieci zaklinały pogodę śpiewając piosenki. I udało się. O godzinie 15:00 wyjrzało zza chmur słońce. Od początku wszystkim dopisywał humor.

Dzieci świetnie bawiły się na świeżym powietrzu. Panie animatorki zabaw zapewniły wiele atrakcji. Najdłuższe kolejki ustawiały się do malowania twarzy i pokazu skręcania różnych postaci z dmuchanych balonów.

Kiedy dzieci świetnie się bawiły, rodzice piekli kiełbaski.

Po wspólnej zabawie przyszedł czas na odpoczynek oraz poznanie tajemnic lasu. Na ścieżkę dydaktyczną „Królewskie Źródła” zaprosiła dzieci pani Lidia Zaczyńska pracownik Nadleśnictwa w Pionkach. W interesujący sposób opowiadała dzieciom o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci były bardzo zainteresowane i zadawały mnóstwo pytań.

Po powrocie na polanę i krótkim odpoczynku znów kolejna niespodzianka. Tym razem nie tylko dla dzieci. Rodzice wspólnie z dziećmi wzięli udział w konkurencjach sportowych. Wychowawca grupy pani Iwona Sprzęczka była zaskoczona ich wspaniała kondycją i sprawnością fizyczną. Śmiechu było co niemiara, chociaż rywalizacja była zacięta. Wygrani byli wszyscy, dlatego każdy zawodnik wziął udział w losowaniu nagród.

Iwona Sprzęczka
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"