Uroczyste ślubowanie 100 pierwszoklasistów


20 października 2014 r. był szczególnym dniem w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach. O godzinie 1615 w obecności dyrekcji szkoły pań: Joanny Ewy Klich i Katarzyny Stolarskiej, zaproszonych gości – Burmistrza Miasta Pionki pana Marka Janeczka, proboszcza Parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski księdza Leona Czerwińskiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu pani Jolanty Ireny Mączyńskiej, przewodniczącego Rady Miasta Pionki pana Bohdana Toszy, przewodniczącego Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Turystyki pana Stanisława Pacana, przewodniczącego Rady Rodziców pana Michała Golberta, właściciela firmy MARCBUD pana Marka Barana oraz uczniów i rodziców nastąpiło uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi wypuścili do nieba balony w barwach papieskich – żółte i białe.

Po krótkich okolicznościowych wystąpieniach i poświęceniu boiska przez księdza Leona Czerwińskiego wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia 100 pierwszaków z pięciu klas.

Uczniowie klas drugich przedstawili program artystyczny, podczas którego dzieci z klas pierwszych udowodniły, że zasługują na miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach. Sprawnie wykonywali wszystkie zadania – recytowali wiersze, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, wykazali się dużą wiedzą o ruchu drogowym oraz patronie szkoły.

Obowiązkowość, sumienność, kulturalne zachowanie – to ważne cechy ucznia nie tylko pierwszej klasy. Wzruszeni i dumni rodzice bacznie obserwowali występy swoich pociech.

Po uroczystym ślubowaniu uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi Nr 5 w Pionkach. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki od uczniów klas trzecich oraz słodki upominek od Rady Rodziców i Dyrekcji Szkoły.

Podczas przemówienia Dyrektor Szkoły pani Joanna Ewa Klich zwróciła się do zebranych nauczycieli i rodziców o dobrą i systematyczną współpracę w zakresie nauki jak i wychowania dzieci. Podkreśliła, że życzliwa i rodzinna atmosfera panująca w szkole jest zasługą dobrej współpracy, co owocuje w osiągnięciach szkolnych uczniów. Podkreśliła jednocześnie, że doświadczeni nauczyciele szlifują dziecięce „diamenty”, ale może się to udać tylko z pomocą rodziców.

Ważne słowa skierował do uczniów także Burmistrz Miasta pan Marek Janeczek. Podkreślił w swojej wypowiedzi postać świętego patrona – Jana Pawła II jako człowieka „wielkiego”, o ogromnym człowieczeństwie, dobrym sercu i bogatych wartościach, które należy wdrażać w życie każdego dziecka. Podsumowując swoją wypowiedź życzył, aby słowa naszego patrona były przesłaniem w pracy dydaktyczno–wychowawczej nauczycieli i w procesie wychowawczym w środowisku rodzinnym ucznia.

Wspaniały bal pierwszaka – tańce i poczęstunek przygotowany przez rodziców był zwieńczeniem tego uroczystego dnia.

Wszystkim bohaterom tego dnia – uczniom klas pierwszych, życzymy wielu sukcesów, wspaniałych wyników w nauce, prawdziwych przyjaciół i wytrwałości w dążeniu do celu.


Lidia Czyżewska, Marzena Janduła
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"