Teatrzyk szkolny „MAŁY AKTOR”
zagrał dla zerówkowiczów i pierwszoklasistów


W tym roku szkolnym szesnastoosobowa grupa aktorów teatrzyku działającego w PSP nr 5 w Pionkach pracowała nad przedstawieniem pt.: „Diabły”. Pod kierunkiem opiekunki i reżysera, pani Izabeli Warchoł, zawzięcie ćwiczyli swe role i prężnie pracowali, by 24 czerwca 2015 r. wystąpić przed najmłodszą szkolną publicznością. Nie wszyscy wiedzą, że pierwotny, oryginalny scenariusz bardzo dawno temu opracowała pierwsza grupa teatralna (dziś tamci artyści już mają około 30 lat i dawno skończyli studia).

Młodzi aktorzy zaprezentowali piękne samodzielnie wykonane stroje i przygotowali rekwizyty. Na początku na scenie panował spokój – małe dziewczynki bawiły się piłkami w towarzystwie swych aniołów stróżów, gdy nagle okazało się, że znajdują się w piekle i niespodziewanie pojawiły się diabły. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, dzieci nie zostały ugotowane i mogły powrócić do swoich rodziców całe i bezpieczne.

Widownia była zachwycona i nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Mali artyści przygotowali niespodziankę i sprawili maluchom trochę radości – poczęstowali ich diabelskimi przysmakami – żelkami i słodkimi galaretkami.

Oto postacie występujące w przedstawieniu i uczniowie je grający:

Zuzia MARIA KWIATKOWSKA
Wioletka ZUZANNA RDZANEK
Szatan, Anioł Gabriel AMELIA MIĘKUS
Szatanica ZUZANNA MONKOSA
Blinka NATALIA TOKARSKA
Anioł Ziutek WIKTORIA HAJDUŁA
Anioł Pablo WIKTORIA URBANIAK
Kostucha MAGDALENA OZGA
Trąbka WIKTORIA RUCIKOWSKA
Mefistofilka PATRYCJA SZUMIELEWICZ
Złośnica GABRIELA BIELAS
Smoluszka MAGDALENA MAZUR
Puzonka WIKTORIA ZAPORA
Zapałka WIKTORIA MICHALSKA
Czaszka JAKUB WILK
Narrator DARIA ROJEK

Zapraszamy na kolejne przedstawienia w przyszłym roku szkolnym. Aktorom życzę sukcesów w ich artystycznej drodze do sławy!

Zapisy do Szkolnego Koła Teatralnego „MAŁY AKTOR” już we wrześniu!

Izabela Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"