Mikołaj rozdaje bilety w IVa i Vb


4 grudnia 2014 r. św. Mikołaj odwiedził nasze klasy – IVa oraz Vb i podarował nam bilety do kina „Helios” w Radomiu. Bardzo się ucieszyliśmy i natychmiast postanowiliśmy wyruszyć do pobliskiego Radomia. Film „Bella i Sebastian” był wspaniały i wzruszający.

Główny bohater to ośmioletni Sebastian, który mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tamtejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Chłopcu jednak udaje się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców.

Po obejrzeniu filmu, podczas którego oczywiście niemal każdy zajadał popcorn i popijał colę, wyruszyliśmy w drogę powrotną … Ale, nie! To nie był koniec przygotowanych dla nas atrakcji! Teraz czekało nas totalne szaleństwo w kompleksie basenowym „Neptun” – także w Radomiu. Szybkie zjazdy w rurach, skoki do wody, sztuczna fala i wir w specjalnej „szklance” oraz wygrzewanie kości w jacuzzi – tym świetnym zabawom nie było końca. Niestety, mogliśmy przebywać na basenie tylko 2 godziny.

Kiedy już się przebraliśmy i wysuszyliśmy, okazało się, że to jeszcze nie koniec. Czekał na nas ostatni atrakcyjny punkt wycieczki – przejazd do Centrum Handlowego M1 i spożycie małego co nieco w McDonald's lub w KFC. Ależ nam wszystko smakowało – bo przecież „woda wyciąga”. Złagodziliśmy głód w naszych brzuszkach i teraz już mogliśmy szczęśliwie wracać do domu.

Ta Mikołajkowa wycieczka bardzo nam się podobała i już z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne bilety od św. Mikołaja.

Barbara Wójcik, Lidia Jaroszek, Izabela Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"