Pizza dla zwycięskiej 5a!


Kolejny raz przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę makulatury. Celem akcji jest zaktywizowanie społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów. Poprzez praktyczną edukację ekologiczną chcemy uwrażliwić uczniów na potrzebę ochrony środowiska przez pozyskiwanie surowców wtórnych.

Przy okazji włączyliśmy się do kolejnej – już XI – edycji konkursu „Zbiórka makulatury”, organizowanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Tegoroczna zbiórka odbywała się w dwóch częściach - w grudniu i marcu. Łącznie zebraliśmy imponującą ilość 9080 kg makulatury.

Liderem akcji została po raz drugi klasa Va - przy 100% udziale uczniów. To, że każdy uczeń postarał się i przyniósł makulaturę to ogromny sukces klasy i szkoły. Od kilku lat staramy się, aby segregacja i zbiórka tego surowca wtórnego stała się naturalnym nawykiem całej szkolnej społeczności. Wyrazy uznania należą się rodzicom, którzy wspierają dzieci w tym działaniu oraz wychowawcy pani Ewie Zamorskiej, która niestrudzenie, a co najważniejsze z powodzeniem, motywuje i mobilizuje swoich wychowanków.

Uczniowie Va zebrali w tym roku 1637,5 kg niepotrzebnego papieru. Za zwycięstwo w szkolnej edycji otrzymali nagrodę – pyszną pizzę.

Beata Jaśkiewicz
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"