Szkolne Mistrzostwa Pionek w Jeździe na Łyżwach


W dniu 15.01.2015 r. na lodowisku przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pionkach odbyły się „Szkolne Mistrzostwa Pionek w Jeździe na Łyżwach”. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Pionki, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pionkach oraz UKS „Orlik Pionki”. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Zawody polegały na rywalizacji pionkowskich szkół w jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Test sprawnościowy zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  1. Daria Kustra

  2. Zuzanna Maj

  3. Klaudia Amanowicz

  4. Aleksandra Wołoszyn

  5. Emilia Dużyja

  6. Patrycja Szumielewicz

  7. Paweł Jaśkiewicz

  8. Iwo Jurzysta

  9. Kacper Pyrka

  10. Emil Golbert

Najszybszą zawodniczką okazała się Aleksandra Wołoszyn, która pokonała tor w czasie 13,62 s. Drugi czas należał do Darii Kustry 14,06 s. Trzeci wynik wywalczyła Zuzanna Maj z czasem 15,35 s.

Najszybszym z chłopców okazał się Iwo Jurzysta z czasem 11,41 s. Drugie miejsce zajął Paweł Jaśkiewicz, pokonując test sprawnościowy w czasie 13,62 s. Na trzecim stopniu podium uplasował się Kacper Pyrka z czasem 16,03 s.

Po zakończeniu rywalizacji na poziomie szkół podstawowych nasi uczniowie mogli podziwiać starszych kolegów i koleżanki w rywalizacji drużynowej. Uwierzcie – było na co popatrzyć.

Na zakończenie imprezy Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik osobiście wręczał uczestnikom i opiekunom medale oraz puchary dla szkół.

Wszyscy nasi reprezentanci otrzymali medale, a także dyplomy i puchary dla naszej szkoły.

Organizatorzy, uczestnicy i widzowie stworzyli wspólnie przepiękne sportowe widowisko, a nas nie mogło tam zabraknąć.

Sylwia Krupa
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"