„Filharmonia Młodego Słuchacza”


We wtorek 24 marca 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach odbyło się wyjątkowe spotkanie z muzyką z cyklu „Filharmonia Młodego Słuchacza”. Wykonawcami byli uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz nauczyciele: Tomasz Gieroń i Jacek Bondaruk, którzy czarująco wprowadzili całą społeczność szkolną w świat muzyki.

Na początku koncertu zabrała głos Pani Dyrektor Ewa Klich, która przywitała i przedstawiła wszystkim znakomitych gości.

Następnie na scenie pojawili się soliści, którym na pianinie akompaniował Jacek Bondaruk oraz zespół akordeonowy pod dyrekcją Tomasza Gieronia.

Młodzi artyści dostarczyli słuchaczom moc wrażeń estetycznych wspaniale wykonując utwory klasyczne, jak również muzykę rozrywkową, filmową oraz z popularnych bajek dla dzieci. Była to okazja, szczególnie dla młodych słuchaczy, aby poznać wiele instrumentów muzycznych, takich jak: akordeon, wiolonczelę, skrzypce, perkusję i trąbkę.

Zgromadzeni na koncercie uczniowie naszej szkoły i nauczyciele bawili się znakomicie. Obcowanie z „żywą muzyką” okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem. Liczymy na kolejne spotkania i prezentacje różnych instrumentów muzycznych. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie inspiracją do rozwijania muzycznych zainteresowań naszych uczniów.


Anna Kuczmera
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"