Akcja ratownicza Straży Pożarnej w PSP nr 5


19 września 2014 r. w godzinach porannych, niespodziewany sygnał alarmowy rozpoczął ewakuację uczniów PSP nr 5 z budynku szkoły, przerywając na krótko intensywny proces edukacyjny. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na szkolnym boisku. Wszyscy bardzo szybko opuścili zagrożony pożarem budynek, a w oparciu o sprawdzone i nie raz wyćwiczone procedury sprawdzono listy obecności. Nagle okazało się, że brakuje jednego pracownika szkoły, który nie dotarł na miejsce zbiórki.

Po krótkiej chwili, do walki z pożarem,  przybyli ratownicy straży pożarnej, a ich dodatkowym zadaniem było  wydobycie z zadymionych pomieszczeń zaginionej osoby. Wyposażeni w maski tlenowe i specjalistyczny sprzęt wyruszyli do wnętrza budynku na bardzo niebezpieczną akcję.

Kilka minut później, brygada ratunkowa wyniosła ofiarę pożaru, która zasłabła w trakcie ewakuacji. Udzielono jej fachowej pomocy, a cała społeczność szkoły z zaciekawieniem przyglądała się tym niespodziewanym zdarzeniom.

Na szczęście były to tylko rutynowe i wcześniej zaplanowane ćwiczenia, które każdego roku wdrażają naszych uczniów do właściwych zachowań na wypadek różnego rodzaju zagrożeń. Ćwiczyli nie tylko uczniowie, ale też i strażacy, aby gdy na prawdę będą potrzebni, działali szybko i skutecznie.


Michał Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"