Klasa Va i VIa wyrusza do CNK


W dniu 9 października 2014 roku, jeszcze nie zdążyło się dobrze rozjaśnić, a już spod szkoły wyruszył autokar z 44 uczniami i 3 nauczycielami na pokładzie. Kierunek – stolica.

Pierwszą atrakcją było Planetarium, w którym można było podziwiać kilkanaście milionów gwiazd umieszczonych na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron. Dodatkowo technologia 3D dająca wrażenie zanurzenia w wyświetlanym obrazie wywołała okrzyki zachwytu.

Przez kolejne 3 godziny cała grupa zamieniła się w odkrywców tajemnic świata przyrody, architektury, matematyki, muzyki, itd.

Każdy mógł zatrzymać się tam, gdzie coś go zainteresowało, zgłębić tajemnice ludzkiego ciała, potęgi natury oraz wynalazków genialnych uczonych, które wpłynęły na rozwój cywilizacji.

Po takiej dawce emocji konieczne było wyciszenie, które przyniósł spacer po Starym Mieście. Piękna pogoda pozwoliła nam cieszyć się urokiem zabytkowych kamieniczek oraz oglądanych pomników. Odwiedziliśmy króla Zygmunta, który zerkał na nas z wysokości swojej kolumny, obiegliśmy trzy razy dzwon na Placu Kanonia, żeby spełniły się nasze życzenia. Zatrzymaliśmy się także przy Pomniku Małego Powstańca, aby oddać hołd tym najmłodszym, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.

Podziwiając Barbakan w pasie warszawskich murów obronnych udaliśmy się ze Starego do Nowego Miasta, bowiem ostatnim odwiedzonym miejscem był Park Fontann, co prawda w październiku nie ma już pokazów, ale i tak było przyjemnie posiedzieć i posłuchać szumu wody wydostającej się z 367 dysz – w większości sterowanych cyfrowo.

Mamy nadzieję, że był to czas spędzony mile i zaowocuje rozbudzeniem różnorakich zainteresowań wśród naszych uczniów.

Ewa Zamorska, Beata Jaśkiewicz
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"