Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

1 września – tradycyjnie – wszyscy uczniowie wracają do szkoły. Jedni bardzo chętnie, drudzy trochę mniej. Również w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.

Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. W rozmowach uczniów dało się jeszcze wyczuć ducha wakacji, ale jednocześnie słyszało się radość ze spotkania z kolegami z klasy. Trochę mniej pewnie czuli się pierwszoklasiści, wypatrujący znajomych twarzy.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Później głos zabrała pani dyrektor Joanna Ewa Klich, przypominając o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz zachęcając do udziału w miejskich obchodach tego wydarzenia. Serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, życząc im, aby w naszej szkole zawarli nowe przyjaźnie i mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe i sportowe.

W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpocznie naukę 492 uczniów, z czego 99 to uczniowie klas pierwszych, a 77 to dzieci z oddziałów „zerowych”.

Pani dyrektor poinformowała zebranych o prowadzonej przez Policję kampanii pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” i wszystkim uczniom wręczyła odblaskowe znaczki. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu: sierżant sztabowy pani Alicja Wąsik i młodszy aspirant pan Michał Janikowski.

Wszyscy zgromadzeni dowiedzieli się również o rozpoczęciu prac budowlanych na szkolnym boisku, które ma już niedługo zostać przekształcone w nowe boisko wielofunkcyjne.

Swoje wystąpienie pani dyrektor zakończyła słowami Janusza Korczaka skierowanymi do wszystkich uczniów: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”. Życzyła uczniom i nauczycielom spokojnej i owocnej pracy w roku szkolnym 2014/2015.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zakończyła się spotkaniem klas z wychowawcami.


Dorota Kaca
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"