[skok w dal]

VIII Memoriał Lekkoatletyczny im. Jana Pawła II

[biegi]

17-06-2014


Zdrowa, sportowa rywalizacja i świetna zabawa towarzyszyły 8 edycji Memoriału Jana Pawła II w naszej szkole. We wtorek 17 czerwca 2014 r. na placu za Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 w Pionkach rozegrano zawody lekkoatletyczne. Rywalizowali uczniowie z trzech pionkowskich szkół podstawowych oraz przyjezdni ze szkół w: Czarnej, Garbatce, Suskowoli i Woli Goryńskiej. Patronem medialnym imprezy była redakcja gazety i serwisu Pionki24.pl.

W zawodach uczestniczyła ponad setka dzieci i do każdej z czterech konkurencji ustawiały się długie kolejki chętnych. Medale rozdawano w biegach na 60 i 600 metrów, skoku w dal i rzucie piłką lekarską. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek.

Najważniejszym tego dnia było uczczenie pamięci naszego patrona Jana Pawła II, sportowa rywalizacja i spędzenie dnia w zdrowy sposób.

Indywidualnie na wyróżnienie zasługują Filip Chmielnicki – uczeń PSP nr 5, który był na podium każdej konkurencji, a w dwóch wygrał oraz Oliwia Misalska ze szkoły w Suskowoli – trzykrotnie na podium.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, a statuetki za kolejne miejsca na podium odbierali uczniowie i ich nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suskowoli i PSP nr 1 w Pionkach.

Dyplomy, medale, statuetki i nagrody dla zwycięzców wręczali: Burmistrz Miasta Pionki Pan Marek Janeczek, Dyrektor PSP nr 5 w Pionkach Pani Joanna Ewa Klich, Zastępca Dyrektora oddziału MESKO Pan Grzegorz Polak oraz Dyrektor Szkoły w Woli Goryńskiej Pani Beata Pałczyńska.

Zawody sponsorowali: Burmistrz Miasta Pionki, MESKO – oddział w Pionkach, Zakłady Chemiczne BOCHEM w Pionkach, piekarnia M. Kowalczyk i Synowie, Bank Spółdzielczy S.A. w Pionkach, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W imieniu społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom i za liczne przybycie uczestnikom zawodów.

Cieszymy się bardzo, że ideały naszego patrona – zdrowy, sportowy tryb życia znajdują tak licznych naśladowców.

Renata Banaś, Wojciech Banaś, Leszek Sekuła
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"