Witaj Święty Mikołaju
w naszym małym szkolnym raju...

Grupa "0"A

    Za oknem sypie śnieg, leciutko szczypie mróz z oddali słychać dzwoneczków głos. To Święty Mikołaj jedzie do grzecznych dzieci z "zerówki". Za chwilę zapuka do naszych drzwi i jak co roku wzbudzi zachwyt na buziach i odrobinkę strachu, czy każdy zasługuje na prezent prosto z dachu???
    Poprosi o piosenkę lub wierszyk, a może o taneczny pląs? My wszystko potrafimy i wcale, ale to wcale się nie boimy!!!
    Mikołajowi pomagają nasze panie i pani wicedyrektor Katarzyna Stolarska, a prezenty są wspaniałe, wymarzone, doskonałe, tylko rzucić się w wir zabawy i nie wracać już do sprawy.

 
Agata Jaworska

Grupa "0"B

"Mikołaju kochany
jesteśmy radzi.
Że Cię zawsze w porę
Zima przyprowadzi".

    Tymi słowami wiersza dzieci z grupy "0"B przywitały św. Mikołaja. Wreszcie nadszedł ten dzień - 6 grudnia, tak bardzo oczekiwany przez wszystkie dzieci. Niecierpliwie czekały na Niego cały rok. Któż z nas nie pamięta miłego staruszka w czerwonym ubraniu z workiem prezentów.
    Nasz gość przybył do nas z daleka i przyniósł dla dzieci zabawki i paczki ze słodyczami.
Wszyscy powitali go bardzo serdecznie. Dzieci wspólnie recytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę o Mikołaju. Pani wicedyrektor Katarzyna Stolarska pomagała Mikołajowi rozpakować worki z prezentami dla dzieci. Niektóre były zdziwione, że dostały wspaniały prezent, którego się nie spodziewały. Świętego Mikołaja kojarzymy ze zwyczajem obdarowywania prezentami, ale tylko grzeczne dzieci je dostają.
    Myśle, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci, i że z niecierpliwością będą czekać na Mikołaja, który powróci dopiero za rok.

 
Barbara Dobrowolska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"