Muzealna wyprawa drugoklasistów.

 

    Dnia 11 czerwca 2013 r. klasy IIb i IIc wybrały się na wycieczkę do Konstancina-Jeziorny. Pierwszym punktem zwiedzania było "Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści". Jest to niezwykłe miejsce spotkań ze słowem mówionym i myśleniem kreatywnym. Barwne opowieści wzbogacone elementami egzotyki i humoru pozwoliły nam odkryć inny świat - świat własnych myśli i odczuć. Dzieci mogły także wykazać się talentem budowniczym.

    Drugim punktem wycieczki były tężnie solankowe znajdujące się w Parku Zdrojowym. Solanka wydobywana jest z ujęcia o głębokości 1634 m. Wtłacza się ją do tężni i odparowuje. Wytwarza się tym samym swoisty mikroklimat. Niestety musieliśmy zastąpić odpoczynek na kocach przy tężniach na spacer, ponieważ było po deszczu.

    Gdy skorzystaliśmy z uroków natury - obserwując wiewiórki i próbując sił wokalnych na scenie amfiteatru udaliśmy się do "Muzeum Papiernictwa". Największą atrakcją było własnoręczne czerpanie papieru, który po zajęciach można zabrać na pamiątkę. Papier czerpie się w dwóch egzemplarzach: jeden z płatkami kwiatów, które przywieźliśmy ze sobą i drugi ze znakiem wodnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się również makieta stanowiąca dokładne odwzorowanie Zakładu Produkcji Papieru z czasów jego świetności. Po zajęciach nabyliśmy papierowe pamiątki.

    Wzbogaceni o nowe doświadczenia, uśmiechnięci, wróciliśmy do domu, snując w drodze powrotnej plany na następną wycieczkę. Może już niedługo?

 
Opiekunowie:
Aneta Gałkowska,
Jolanta Majcher,
Marek Gałan


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"