XXXVI Ogólnopolski Turniej
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
(eliminacje miejskie)

    22 marca 2013 r. w naszej szkole odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przystąpiły do nich trzyosobowe drużyny z:

  • PSP nr 1: Piotr Wasiak, Mateusz Pinkowski, Stefan Jastal,
  • PSP nr 2: Aleksandra Janas, Kinga Karaś, Dawid Marek,
  • PSP nr 5: Iga Fliszkiewicz, Kacper Kalbarczyk Łukasz Żaczek,
  • PG nr 1:Hubert Wygaś, Rafał Zawadzki, Krzysztof Marzec,
  • PG nr 2: Michał Borkowski, Kamil Karaś, Patryk Sławiński-Sławecki.

    Najpierw uczniowie zmierzyli się z testem obejmującym zagadnienia z zakresu przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków i sygnałów drogowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Mateusz Pinkowski - PSP nr 1 i Kacper Kalbarczyk z PSP nr 5 - po 15 punktów oraz Rafał Zawadzki z PG nr 1 - 18 punktów.
    Kolejną częścią eliminacji była jazda po torze przeszkód. Składał się on z 6 części: tarki, korytarza z desek, slalomu kółkowego (tzw. żmijki), rynny, slalomu z ograniczeniem oraz zatrzymania w miejscu.
    Tor przeszkód to bardzo trudne zadanie, wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o punkty dla swojej drużyny. W tej konkurencji umiejętnościami na mistrzowskim poziomie wykazali się Dawid Marek z PSP nr 2 oraz Michał Borkowski z PG nr 2.

    Turniej jest konkurencją zespołową, a więc o wyniku decydują punkty zdobyte przez całą drużynę. Najwięcej punktów zgromadzili uczniowie z:

  • PSP nr 5 - Iga Fliszkiewicz, Kacper Kalbarczyk Łukasz Żaczek (opiekun Beata Jaśkiewicz).
  • PG nr 1 - Hubert Wygaś, Rafał Zawadzki, Krzysztof Marzec (opiekun Krzysztof Capiga).

    Te drużyny będą reprezentować miasto na etapie powiatowym, który już w kwietniu w Radomiu.

    Miejski Zarząd Oświaty i Sportu w Pionkach ufundował wszystkim uczestnikom rękawiczki rowerowe, a zawodnicy zwycięskich drużyn otrzymali dodatkowo liczniki rowerowe.

 
Beata Jaśkiewicz


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"