Pierwszy dzień roku szkolnego 2011/2012

    Podobnie jak w roku poprzednim, rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się z podziałem na 3 grupy. O godzinie 830, z dyrekcją i nauczycielami szkoły spotkali się uczniowie od klasy II do klasy VI. Godzina 1000, to czas spotkania z klasami pierwszymi, a o 1100 rozpoczęli swoją przygodę z edukacją szkolną uczniowie oddziałów "zerowych".
    Tym razem, początek roku szkolnego to typowe "robocze" spotkanie. Pani dyrektor szkoły Joanna Klich wraz ze swoją zastępczynią, panią Katarzyną Stolarską, powitały wszystkich zgromadzonych, prezentując plany i priorytety na bieżący rok szkolny. Przedstawieni zostali nowi uczniowie i wychowawcy. Całość spotkania na sali gimnastycznej przebiegła bardzo sprawnie, po czym uczniowie wraz z wychowawcami (a w przypadku klas młodszych również z rodzicami) udali się na spotkania do sal lekcyjnych.
    Oczywiście nie było się bez drobnych emocji. O ile uczniowie klas pierwszych, którzy przez rok uczęszczania do oddziałów zerowych naszej szkoły, nabyli śmiałości oraz pewności siebie i nie mieli problemów z pożegnaniem rodziców i raźnym dołączeniem do swoich wychowawców, to w oddziałach zerowych było troszkę inaczej. Część młodszych dzieci wyraźnie bało się wkroczyć na nową ścieżkę życia. Trudno było oddalić się od mamy lub taty, a w oczach pojawiały się łzy. Jednak jak pokazuje doświadczenie, to już za kilka dni będzie zupełnie inaczej, a za rok to oni śmiało będą kroczyć ku swoim wychowawcom, bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. Czego wszystkim serdecznie życzymy.

M. Warchoł
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"