Wielkanoc, Wielkanoc
Wielka radość w sercu...

    Znudziła nam się już mroźna zima. Gdy tylko dni stały się dłuższe i cieplejsze, z ochotą zaczęliśmy wychodzić na świeże powietrze. Najważniejszym wydarzeniem w czasie wiosny są święta wielkanocne, od wieków towarzyszą im różne zwyczaje i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.
    Kilkanaście dni przed świętami, odwiedziliśmy Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w tworzeniu prawdziwych pisanek. Farbowane na różne kolory jajka i wzory wyczarowane przy pomocy ciepłego wosku, tradycyjnie oznajmiały o zbliżających się świętach, a praca przy ich tworzeniu dała nam bardzo wiele radości.
    Jednak w pamięci najbardziej nam pozostał spacer, wśród wiejskich chat i innych eksponatów na terenie muzeum, w otoczeniu lasu i śpiewu ptaków.

     
Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.
     

    Z Wielkanocą kojarzą się nam przede wszystkim kolorowe palmy, pisanki, przygotowywanie koszyczków i radość z nadchodzącej wiosny.
    Ale Wielkanoc to coś więcej, dlatego zaprosiliśmy do naszej grupy rodziny dzieci, aby razem przeżyć te najważniejsze w roku kościelnym święta i poczuć ich cudowną jedyną w swoim rodzaju atmosferę.
    Popatrzcie na zdjęcia, a one wszystko opowiedzą...

Grupa "0"A
Agata Jaworska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"