konferencja o … wychowaniu

„Wychowanie to wyzwanie” to temat po raz piąty organizowanej w ‚„piątce”” konferencji dla nauczycieli, rodziców i pracowników instytucji oświatowych. Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów Dyrektora Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie pana Wojciecha Nalberskiego oraz pana Zbigniewa Michalczyka- psychologa z Ośrodka Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku. Konsekwencje prawne przestępczości nieletnich przybliżyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Spojrzenie na wychowanie przedstawił instruktor ZHR Maciej Sadowski, a pani Jolanta Strojek z MSCDN w Radomiu zachęciła nauczycieli do udziału w różnych formach doskonalenia w dziedzinie profilaktyki.

WYCIECZKA KLAS TRZECICH

6 grudnia klasy IIIa, IIIb i IIIc z okazji mikołajek odwiedziły radomską firmę, gdzie od ponad pól wieku wytwarzane są ręcznie zdobione ozdoby choinkowe. Dzieci poznały tajniki powstawania bombek, były zachwycone różnorodnością ich kształtów i kolorów. Następnym punktem programu były zabawy w kręgielni w Galerii Rosa. Rozgrywkom towarzyszył humor i prawdziwy duch walki, a ubytek sił rekompensowała pyszna pizza. Wyjazd był bardzo udany. Dodatkowym mikołajkowym upominkiem dla każdego dziecka była bombka-bałwanek z osobistą dedykacją.

KREATYWNE WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE W PSP 5

Najpiękniejsze ozdoby mikołajkowe i świąteczne to te wykonane samodzielnie. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga też czasu i cierpliwości, ale przynosi wiele radości i dumy z własnej pracy. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a, 1b, 2b i 2c naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie p. Joli Jabłońskiej, która wprowadziła nas w ten magiczny świat!