Matematyczne konkursy w roku szkolnym 2019/2020

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnego typu konkursach matematycznych. Ich celem jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku logicznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów  i rozbudzanie motywacji. Udział w nich pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.
28 października 2019 r. chętni uczniowie kl. VI-VIII  próbowali swoich sił w szkolnym etapie Matematycznego Konkursu Mazowieckiego Kuratora Oświaty. To konkurs bardzo ważny dla uczniów, szczególnie tych z klas VIII-ych, gdyż jego laureaci  zostaną zwolnieni z matematycznej części „Egzaminu Ósmoklasisty” oraz otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do wybranych szkół średnich.
Każdego roku w marcu bierzemy też udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Cieszy się on dużą popularnością wśród naszych uczniów. W tym roku szkolnym „Kangur” odbędzie się 19 marca 2020 r. Wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału!
W najbliższym czasie planowany jest również szkolny „Turniej tabliczki mnożenia”, adresowany do uczniów klas IV-tych. Wybierzemy w nim mistrza, który najszybciej i najcelniej poradzi sobie z komputerowym testem.
Coraz większą popularnością cieszą się internetowe konkursy matematyczne. W naszej szkole są uczniowie, którzy już próbowali w nich sił i którzy z pewnością uczynią to po raz kolejny. Gorąco zachęcamy!
Za wszystkich biorących udział w matematycznych konkursach trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesów.

Nauczyciele matematyki